Program Schedule

Week VII

Tersandang

Saturday
19 March

Main Hall

15:00-LATE

SHOWCASE:

Indie-Mart

16:00-16:30

Live performance:

AUDY

16:30-17:30

Live performance:

Orasare

17:30-18:30

Live performance:

Your Intentions

18:30-19:00

Live performance:

Putu Septa & Nata Swara x Karina Sokowati

19:00-21:00

Live performance:

Kalau Saja Adam dan Hawa Tidak Berpasangan

If Just Adam and Eve Wasn’t a Spouse to Each Other

I Made Yogi Sugiartha in collaboration withDimas E. Prasinggih & I Gede Yogi Sukawiadnyana

Communal
Room 1

16:00-17:00

Live performance:

faktta

Communal
Room 1 & 2

21:00-22:00

Live performance:

Anglerap-Lerap Banyune Segoro

A storytelling concert by Nova & Filastine

Elevator Room

22:00-LATE

DJ & Game:

Mairakilla Present: The King of Island Fist Tournament

with oradanta

Communal
Room 3

16:00-LATE

Community Takeover:

Chaos Non Musica

Interactive Exhibition, Masturbathin & Gigs

Gallery

Yayasan Peduli Setan

TBA

GALLERY PROGRAMS:

Yayasan Peduli Setan

LIVE:
Gender Trisandya

WORKSHOP:
Udeng Workshop

FNB:
Bumi Artisan Pork
Kinjin Arak

GAMES:
Kocokan Game

DJ: YaPS Karaoke

Gallery

Black Menu

TBA

Gallery Opening:

Black Menu

Opening Gusti Dalem

Gallery

Mutual Shaping

TBA

GALLERY PROGRAMS:

Mutual Shaping

TOUR:
Curatorial Tour
(by reservation)

Performance Art:

  • “REUP2” by Hyp3rBunny
  • “SANCTUM” by Transientvoid x Arcyworld x Barzakh

DJ/Music Performance:

  • Samkasem
  • Oktapuss
  • Need-o
  • Su66en9
  • SweetSpot

Sunday
20 March

*Require Registration

Communal
Room 2

18:00-20:00

KARAOKE:

Irama Jaya Karaoke

Gallery

Mutual Shaping

TBA

GALLERY PROGRAMS:

Mutual Shaping

TOUR:
Curatorial Tour
(by reservation)

Workshop
“Space, Tme & Bodies”
Therapeutic Body Movement Method Sharing Session with Sasqia Arelianca

Short Film Screening:

  • SABDAKALA (Dir. FV x Orchyworld, 2020)
  • Mulutmu Gerbang Tubuhmu (Dir. Nitya P., 2021)
  • SUWUNG (Dir. Kevin Aditya, 2018)
  • TOLAK BALA (Dir. Mesakh Tirta, 2017)